11 клас 29.11.2023 Призначення тривоги, збору та підйому за бойовою тривогою

 

11 клас 29.11.2023 Захист України

ТЕМА: Призначення тривоги, збору та підйому за бойовою тривогою

I. Актуалізація опорних знань.

На вашу думку, чим відрізняється учбова тривога від бойової.

II. Основна частина. Пояснення нового матеріалу.

Підйом за бойовою тривогою відбувається згідно з планом, розробленим командиром військової частини і затвердженим старшим командиром, з метою підготовки до виконання бойових завдань. Під час підйому військової частини за бойовою тривогою здійснюють встановлені заходи з наступним виведенням у визначений район усього особового складу військової частини з належним йому озброєнням, боєприпасами, бойовою та іншою технікою, матеріальними засобами.

Збір оголошують для відпрацювання дій військ (сил) за бойовою тривогою, виходу військової частини й підрозділів для гасіння пожежі чи ліквідації стихійного лиха та вирішення інших завдань. У всіх випадках він здійснюється без оголошення тривоги черговим частини після одержання встановленого сигналу (команди, розпорядження) з вищого штабу, а також командиром військової частини або старшим командиром (начальником). Для збору в частині встановлюють єдиний постійно діючий сигнал.

Затверджені такі ступені бойової готовності: постійна, підвищена, воєнна загроза, повна. Для приведення військової частини у вищі ступені бойової готовності встановлені такі сигнали приведення у бойову готовність: «Підвищена» — «Збір»; «Воєнна загроза» — «Тривога»; «Повна» — «Бойова тривога».

Щоб привести військову частину у вищі ступені бойової готовності, для перевірки встановлюють ті самі сигнали, додаючи: «Навчальний збір» або «Навчальна тривога».

Бойова готовність «постійна» передбачає, що підрозділи займаються повсякденною плановою діяльністю та перебувають у готовності до проведення відмобілізування.

За бойової готовності «підвищена» — підрозділи перебувають у пунктах постійної дислокації, проводять ряд заходів, в результаті яких підвищується їх готовність до проведення відмобілізування: підрозділи повертаються з навчань, полігонів, робіт у свої військові містечка. Особовий склад відкликають із відпусток, відряджень. Військові запаси завантажують в автомобілі. Розгортають пункти прийому організаційного ядра.

За бойової готовності «воєнна загроза» підрозділи по тривозі виходять в райони збору, приймають із запасу організаційне ядро і готуються до відмобілізування (розгортають пункти прийому особового складу і техніки, техніка передислоковується в район збору, вивозять запаси матеріальних засобів, прибуває техніка і майно із народного господарства, особовому складу видають боєприпаси).

За бойової готовності «повна» — штаби, підрозділи по бойовій тривозі виводять у таємні райони зосередження, повністю відмобілізовуються і приводяться в найвищу ступінь готовності до виконання бойових завдань.

Першим сигнал на приведення військової частини у вищі ступені бойової готовності отримує черговий частини, який передає його черговим роти, а ті доводять до особового складу роти. Для чергового частини (підрозділу) та інших осіб добового наряду розробляють інструкцію до дій у разі оголошення бойової тривоги чи збору; у підрозділах, крім того, розробляють бойовий розрахунок. Усі військовослужбовці повинні твердо знати й чітко виконувати свої функціональні обов'язки у разі оголошення бойової тривоги чи збору. У разі отримання сигналу «Збір» чи «Бойова тривога» особовий склад відділення повинен: негайно прибути до казармового розташування роти (уночі — швидко одягтися); згідно з встановленою послідовністю отримати речовий мішок, екіпіруватися, отримати зброю та боєприпаси і йти на місце збору відділення (роти); після перевірки командиром відділення наявності та готовності особового складу діяти згідно з бойовим розрахунком.

На початку кожного періоду навчання в ЗСУ проводять заняття з бойової готовності, під час яких кожен військовослужбовець вивчає свої функціональні обов'язки по тривозі, послідовно проводяться комплексні тренування у складі взводів-рот; батальйонів; частин; корпусів і закінчуються тренуванням у складі оперативного командування.

III. Закріплення матеріалу. Питання для самоконтролю

  • 1. Хто має право здійснювати підйом військової частини за бойовою тривогою?
  • 2. Які заходи здійснюють під час підйому військової частини за бойовою тривогою?
  • 3. Які є ступені бойової готовності?
  • 4. Які встановлені сигнали для ступенів бойової готовності?
  • 5. Хто має довести до особового складу сигнали про ступені бойової готовності?

IV. Домашнє завдання:

Дайте письмові відповіді на подані запитання:

  • 1          Для чого оголошують Збір?
  • 2       Хто першим отримує сигнал на приведення військової частини у вищі ступені бойової готовності?

Відповіді надсилайте на ел. адресу: irina.kefala@gmail.com, вказуючи дату виконання дом. завдання і прізвище.

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!!!!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

6 клас 16.02.2022 Види та призначення тонколистового металу.

7 клас 05.02.2023 Технологія оздоблення виробів із деревини

7 клас 25 .09.2023 ПОНЯТТЯ ПРО ГРАФІЧНІ ЗОБРАЖЕННЯ. ЕСКІЗИ.