6 клас 10.05.2024 Інтер’єр оселі. Побутова техніка.

 6 клас 10.05.2024

ТЕМА: Інтер’єр оселі. Побутова техніка.

I.        Актуалізація опорних знань учнів.

  • Що таке інтер’єр?
  • Які стилі інтер’єру та засоби їх створення ти знаєш?
  • Які види побутової техніки тобі відомі?
  • Чи вмієш ти ними користуватися?
II. Вивчення нового матеріалу

Облаштовуючи своє житло, люди створюють власний світ.

Інтер’єр — це архітектурно й художньо оздоблена внутрішня частина будинку, що забезпечує комфорт людині та визначає функціональне призначення приміщення.

Від чого залежить інтер’єр оселі, її неповторність, самобутність? Насамперед від особливостей людей, які там проживають: їх кількості, віку, виду діяльності, уподобань тощо. Домівка має об’єднувати своїх мешканців. Важливо, щоб у ній завжди жилося зручно та затишно.

Також на інтер’єр житла впливають:

  • потреби людини;
  • традиції суспільства;
  • модні тенденції;
  • умови будівництва.

Композиція інтер’єру — особливе розташування та співвідношення його складових частин: меблів, світильників, побутового обладнання тощо.

Основні властивості інтер’єру

Функціональні — ті, які сприяють нормальним умовам життя людей. Що раціональніше планування, то зручніше розставлено меблі та обладнання.

Гігієнічні — це забезпечення звукової ізоляції, повітрообміну, тепла та належної роботи санітарно-гігієнічного обладнання.

Естетичні — це гармонія речей і місця, цілісність та узгодженість. Також це розміщення речей у просторі, їх відповідність одна одній, озеленення.

Арт-галерея

Вільям Ранкен. «Інтер’єри дизайнера Генрі Девіса Сліпера». 1928

Miтa Корсіні Бленд. «Інтер’єри». 1980-ті - 1990-ті

Освітлення житла

Природне — це світло неба (пряме, розсіяне, відбите), що проникає в приміщення крізь світлові отвори.

Штучне — створене за допомогою різноманітних світильників:

  • загальне — заповнює світлом весь простір (люстра в центрі стелі);
  • місцеве — освітлює одну функціональну зону або робочу площину (торшер, бра, настільна лампа);
  • комбіноване — поєднує загальне та місцеве освітлення окремих зон;
  • спрямоване — підкреслює якийсь елемент інтер’єру (картину, статуетку, квіти тощо) вузьким світловим потоком;
  • акцентне — наголошує певний естетичний задум.

Штучне освітлення може бути функціональним (задовольняти практичні потреби) та декоративним (створювати певне враження від інтер’єру).

Рис. 1. Види світильників: а) підвісний (люстра); б) настінний (бра); в) настільний; г) вбудований у стелю

Новітні досягнення науки, техніки і технології

Французька дизайнерка Маталі Крассе любить експериментувати з формою та функціями предметів. Серед її робіт — трансформери, модульні та багатозадачні об’єкти. Із фрагментів «головоломки» складаються й світильники колекції Stick для італійської фірми Fabbian. Цікаво, що замість скла чи пластика для абажурів використано деревину.

Світильники-трансформери Маталі Крассе

Оформлення віконних і дверних отворів

Штори — завіси з тканин, що не просвічуються (бувають підйомними та розсувними).

Гардини — завіси на вікна з м’якої набивної або прозорої тканини, тюлю, мережива, сітки, які драпіруються (утворюють складки).

Портьєри — завіси на вікна або двері з щільної тканини. Їх використовують для ізоляції від світла й шуму та оздоблення віконного або дверного отвору.

Жалюзі — ряд пластин, з’єднаних між собою так, щоб відкриватися, пропускаючи сонячне світло, і закриватися, ізолюючи приміщення від вулиці.

Рис. 2. Основні види штор: а) класичні прямі; б) схрещені; в) штори-кафе; г) штори з ламбрекенами; д) японські; е) австрійські; є) англійські; ж) римські

Це цікаво

Зараз дуже популярні не лише тканинні, а й бамбукові, паперові та дерев’яні штори. Це чудові варіанти для інтер’єрів в еко- та етностилях.

Бамбукові штори

Паперові штори

Дерев’яні штори

Оздоблення оселі

    Загальну колірну гаму приміщення обирають залежно від його призначення, розмірів, освітленості та орієнтації на сторони світу. Зайва строкатість рано чи пізно починає створювати дискомфорт.

Усі матеріали мають бути екологічно чистими.

Вироби з тканини надають інтер’єру неповторного характеру, створюють атмосферу затишку та тепла.

Зонування в інтер’єрі

Зонування — розділення простору на функціональні зони.

Функціональна зона — окрема ділянка приміщення, де відбуваються певні життєві процеси (сон, харчування, навчання, відпочинок).

    Розрізняють дві основні функціональні зони: зону денної активності та зону сну й відпочинку. У міру можливості потрібно відокремлювати їх одну від одної.

Приміщення дитячої кімнати зазвичай поділяють на навчальну й ігрову, а також відпочинкову зони.

Рис. 3. Варіанти оформлення навчальної зони

Рис. 4. Варіанти оформлення зони відпочинку в дитячій кімнаті

Рис. 5. Варіанти оформлення ігрової зони

Це цікаво

    У 2006 році юна американка Сара Бакел замислилася про те, як їй прикрасити свою металеву шафку для приладдя, щоб за якийсь час не займатися її чищенням. Малюнки, наклейки, стікери — усе це потрібно було знімати та викидати, щоб оновити дизайн. Дівчинка вирішила, що було б чудово, якби наліпки магнітилися. Ця ідея так захопила Сару, що вона одразу ж попросила батька виготовити перший примірник магнітних наліпок. Незабаром 14-річна дівчинка заробляла тисячі доларів, оскільки її винахід оцінило чимало дітей і дорослих.

Прийоми зонування в інтер’єрі

    Функціональні зони необхідно розділяти, щоб створювати відчуття відокремленого простору та практичності кожної ділянки приміщення. Для цього є кілька прийомів.

Зонування за допомогою арки

    Зорово розділити на потрібні зони простір приміщення можна спорудженням арки. Вона створює відчинених дверей.

Рис. 6. Варіанти зонування за допомогою арки

Зонування шпалерами

    Різні за кольором або орнаментом шпалери несуть різне смислове навантаження. Розмістивши в кожній зоні різні шпалери або 3D-панелі, можна досягти візуального ефекту різних кімнат. Такий прийом дає змогу повністю зберегти відкритий простір, тому особливо підходить для маленьких приміщень.

Рис. 7. Варіанти зонування шпалерами

Новітні досягнення науки, техніки і технології

    Магнітні шпалери — одна з останніх новинок на ринку оздоблювальних матеріалів, поява якої стала можливою завдяки використанню високотехнологічних процесів виробництва. Виготівельники гарантують безпеку своєї продукції як для здоров’я людини, так і для всілякої техніки, що є в приміщенні.

    Зовні цей матеріал мало чим відрізняється від більшості видів шпалер. Він може бути однотонним або мати різноманітні малюнки та візерунки. Кольорова палітра цих шпалер доволі широка, а отже, кожен зможе вибрати необхідний відтінок, що пасуватиме до дизайну приміщення.

    Головною особливістю цього винаходу є те, що за його допомогою можна створити унікальне оформлення стін. Особисті фотографії, малюнки, картинки, прикраси — усе це можна зафіксувати на шпалерах за допомогою спеціальних магнітів.

    Безумовно, покривати цим матеріалом усі стіни не варто, але обклеїти одну-дві — чудова ідея. Або навіть оформити окремі зони, наприклад, перед робочим чи обіднім столом. Тоді на стіну без проблем можна повісити свої твори, розпорядок дня, розклад уроків, магнітні пазли та інші відповідні ігри. Також на ці шпалери можна сміливо вішати рецепти страв, пам’ятки з датами та інші дрібниці.

Зонування кольором

    Це чудовий спосіб для виділення функціональних зон та акцентування уваги на кожній з них. Використовуючи цей прийом, варто продумати колірне рішення для кожного елемента зони, починаючи від стін і закінчуючи меблями та декором. Для цього необхідно знати основи колористики (гармонійного поєднання кольорів), інакше інтер’єр може виявитися перевантаженим недоречними кольоровими поєднаннями.

Рис. 8. Варіанти зонування кольором

Зонування текстилем

    Текстильне зонування здійснюють за допомогою штор і завіс. Їх основною перевагою є естетичність і практичність. Їх легко монтувати, а фактуру та колір можна регулярно міняти. Також тканини зазвичай допомагають створити в домівці затишок. Використання мотузкових завіс дає змогу зберегти «прозорість» простору та не заважає в пересуванні.

Рис. 9. Варіанти зонування текстилем

Зонування ширмами

    Використання декоративних ширм у зонуванні простору — мабуть, найстаріший і найпростіший прийом. Ширми віддавна активно використовували в будинках Азії та Європи. Саме тому цей предмет інтер’єру добре вписується в стилі, що передбачають створення відчуття старовини. Пересувні ширми можуть замінювати собою перегородки.

Рис. 10. Варіанти зонування ширмами

Оформлення та зонування приміщень із використанням CD-дисків

    Зі старих CD-дисків можна виготовити не лише цікаві елементи декору інтер’єру, а й предмети, які можна вдало використати для оформлення віконних і дверних отворів чи зонування житла: штори або ширми.

Зонування за допомогою озеленення

Гарний та екологічний спосіб зонування можливий із використанням живих рослин. Тут простір для фантазії неабиякий.

Рис. 11. Варіанти зонування за допомогою озеленення

Зонування світлом

За допомогою різних рівнів, відтінків та яскравості освітлення житлові зони здатні створювати відчуття різних приміщення. Світильники можуть бути вбудовані або навісні, настінні або стельові. Часто використовують підсвічування в нішах і карнизах. Різні світлові вирішення можуть змінювати простір до невпізнання. Однак цього способу зонування може виявитися замало, особливо в денний час, коли світло майже не використовують. Саме тому цей прийом застосовують як доповнення до інших, більш ефективних і функціональних.

Рис. 12. Варіанти зонування світлом

Зонування за допомогою декоративних конструкцій

Це зручний і практичний поділ зон приміщення, що підходить для великих просторів. Такий спосіб передбачає використання перегородок, подіумів (підвищень), багаторівневих стель, крокв або колон.

Рис. 13. Варіанти зонування за допомогою декоративних конструкцій

Зонування меблями

Це найпростіший та найефективніший інструмент зонування простору. Для візуального поділу кімнати можна використовувати практично будь-який предмет меблів. З цією метою застосовують як вбудовані стелажі чи кухонні стійки, так і будь-які пересувні меблі. Наприклад, диван чудово відокремлює зону кухні від вітальні.

Рис. 14. Варіанти зонування меблями

Створено в Україні

Одні з найкращих світових елітних меблів... — українські. Їх виробляє ПП «Меблева фабрика “Мірт”» (Новоград-Волинський, Житомирська область). Меблі та дерев’яні елементи декору вітчизняного виробництва з натуральної коштовної деревини можна побачити в іноземних посольствах, офісах і домівках відомих бізнесменів, в найкращих ресторанах і готелях Євросоюзу, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ тощо. Серед замовників — великі міжнародні компанії, наприклад Marriott International зі штаб-квартирою в США, яка керує роботою 6080 готелів по всьому світові.

Рис. 15. Зонування інтер’єру в українському стилі

Принципи облаштування життєвого простору

Будь-який вид домашньої діяльності — приготування та приймання їжі, прання, одягання тощо — вимагає достатнього простору та його правильного облаштування. Це дає змогу виконувати всі згадані дії, не витрачаючи надмірних зусиль, точно, надійно та безпечно.

Отже, усе, що оточує людину в її житлі, як і в інших приміщеннях, де вона навчається, працює тощо, має бути максимально зручним і функціональним.

Новітні досягнення науки, техніки і технології

    Меблі норвезького дизайнера Пітера Опсвіка, якого називають генієм, на перший погляд здаються дивними й не надто зручними. Однак насправді вони враховують анатомію людини і є комфортними та зручними. Сам дизайнер каже про свої меблі, що це не стільці, а спосіб життя.

Також Пітер Опсвік є винахідником популярного у світі дитячого стільця Nomi. Його конструкція продумана так, що вона слугуватиме дитині від народження до підліткового віку.

Рис. 16. Стільці Пітера Опсвіка

Це цікаво

    12-річний Максим Лема зі Львова сконструював робота, який сам сканує та замірює будь-яке приміщення, до того ж робить це з високою точністю. План приміщення робот відправляє одразу в спеціальну комп’ютерну програму — і можна розпочинати роботу над архітектурним проєктом.

    У проєкті інтер’єру слід звертати увагу переважно на розміщення меблів. Для того щоб правильно скласти план, спочатку необхідно зрозуміти, хто, що, коли та як полюбляє робити в певному приміщенні. За підсумками цих даних проводять розрахунок розмірів місця, де здійснюються всі ці види діяльності.

    Тут на допомогу може прийти така наука, як антропометрія. Вона займається вивченням розмірів людського тіла та його окремих частин. Найчастіше для проєктування використовують усереднені дані. Але не всіх людей можна вписати в певні рамки, і якщо зріст або об’єми людини істотно відрізняються від них, необхідно робити індивідуальні заміри.

Наприклад, висота робочої поверхні на кухні залежить від зросту людини.

Рис. 17. Висота робочої поверхні кухні залежно від зросту людини

Побутова техніка

    Сучасний побут неможливо уявити без технічних пристроїв, які полегшують та вдосконалюють процеси догляду за житлом і одягом, приготування їжі тощо.

    Побутова техніка — прилади, які використовують у побуті для полегшення домашніх робіт, створення затишку та зручностей у повсякденному житті людини.

Види побутової техніки

Велика побутова техніка, також відома як біла техніка (через те, що її пристрої початково були зазвичай білого кольору, і багато з них досі є такими) — це холодильники, морозильні камери, кондиціонери, посудомийні машини, сушарки для білизни, кухонні плити, водонагрівачі, пральні машини, мікрохвильові печі тощо.

Рис. 18. Побутова техніка

    Дрібна побутова техніка — невеликі побутові електричні прилади, які легко транспортувати та встановлювати. Це, зокрема, соковижималки, електричні міксери, м’ясорубки, кавомолки, фритюрниці, подрібнювачі, кухонні комбайни, електрочайники, вафельниці, кавоварки, блендери, тістоміси, рисоварки, тостери тощо.

Розглянемо докладніше деякі з найпоширеніших побутових приладів.

    Електричний чайник — пристрій для кип’ятіння води, який використовує для нагрівання внутрішнє джерело тепла (зазвичай елемент зі спіраллю або диск), що працює від електроенергії.

Сторінками історії

Кавоварка — пристрій для приготування кави без необхідності кип’ятіння води в окремій ємності. Існують різні типи кавоварок, що використовують різні принципи приготування кави.

Кавоварки поділяють на:

  • френчпрес — складаються зі скляного жароміцного циліндра та поршня з металевим фільтром;
  • гейзерні (парові) — містять ємності для фільтрованої води, меленої кави та готового напою;
  • крапельні (фільтраційні або американо) — мають дві ємності, для води та готової кави;
  • ріжкові — комплектуються спеціальною насадкою;
  • комбіновані (об’єднані) — поєднують у собі роботу ріжкових і крапельних.

Окремим випадком є автоматичні кавоварки (кавові машини). Вони, крім заварювання, додатково перемелюють зерна кави, гріють воду та наливають напій у чашку.


Рис. 19. Види кавоварок: а) френчпрес, б) гейзерна; в) крапельна; г) ріжкова; д) комбінована; е) автоматична

Це цікаво

    Сучасні фільтри для кави винайшла німецька підприємиця Мелітта Бенц. Вона спробувала використати промокальний папір зі шкільного зошита й мідний горщик із маленькими отворами, зробленими цвяхом. Експеримент увінчався успіхом, і в 1908 р. Μ. Бенц отримала на нього патент та заснувала компанію Melitta, що досі продає каву й фільтри для кавоварок і кавомашин.

Електрична праска — нагрівальний прилад для прасування одягу, тканини тощо.

    Зараз найпоширеніша праска — парова, яка здійснює роботу, зокрема, силою парового удару. Також популярні безпровідні пристрої, праски зі спецнасадками для делікатних тканин і потужні станції з парогенераторами.

Рис. 20. Види прасок: а) класична; б) з функцією відпарювання; в) дорожня



Створено в Україні

    Велика колекція прасок (понад 150) зберігається в історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» (Житомирська область). Свої зібрання старовинних прасок мають численні краєзнавчі й історичні музеї України, що розповідають про побут населення кінця ХІХ-ХХ ст.

Це цікаво

    Кравчиня Сара Бун, намучившись, як усі люди її професії, прасуючи речі, придумала спеціальну дошку для прасування. Вона була вузька, обтягнута тканиною на підкладці та складалася для зручнішого зберігання. Патент на прасувальну дошку, яка практично нічим не відрізняється від сучасної, було видано Сарі в 1892 р.

Тостер — електричний пристрій, призначений для швидкого підсмажування плоских шматків хліба (тостів).

Залежно від моделі, він може бути розрахований на підсмажування 2 або 4 шматочків хліба (так званих «тостів»). В усіх тостерів є нагрівальні елементи та можливість вибрати необхідний режим підсмажування і швидкість приготування.


Рис. 21. Електричні тостери початку XX ст.

Рис. 22. Види сучасних тостерів: а) з вертикальним завантаженням;
 б) з горизонтальним завантаженням; в) комбінований

    Міксер (англ. mixer — «змішувач») — пристрій, призначений для механічного перемішування, створення однорідної маси (та її тимчасової підтримки) з різних за складом рідких і сипучих речовин.

Міксери бувають ручні (найбільш поширені) та стаціонарні.

Рис. 23. Старовинні ручні збивачки

Рис. 24. Сучасні побутові електричні міксери: а) ручний: б) стаціонарний)

Блендер (англ. blender — «змішувач») — настільний електроприлад, призначений для подрібнення їжі, готування пюре, збивання напоїв, мусів тощо, а також розколювання льоду.

Рис. 25. Види блендерів: а) ручний (занурюваний); б) стаціонарний

У сьогоденні кухонні плити бувають газові, електричні та комбіновані (такі, що поєднують використання газу й електроенергії) і можуть мати різну кількість конфорок.

Рис. 26. Види кухонних плит: а) газові; б) електричні

Мікрохвильова піч (надвисокочастотна піч, МХП, НВЧ-піч) — побутовий електроприлад для швидкого приготування або підігрівання продуктів харчування, а також для їх розморожування.

Сторінками історії

  • Перша «мікрохвильовка» важила 340 кг і була заввишки 183 см.
  • Компактніші домашні печі почали виробляти з 1955 р.

Сучасні мікрохвильовки можуть бути окремими або вбудованими в кухонні меблі.

Це цікаво

Відомо, що в багатьох країнах, зокрема в США, полюбляють бекон, який готують на сковороді або в мікрохвильовці. Однак у процесі приготування він виділяє багато жиру.

Якось суботнього ранку 1991 року в сім'ї 8-річної Еббі Флек закінчились паперові рушники, щоб промокнути зайвий жир.

Тоді дівчинка придумала конструкцію, яка дозволяє готувати бекон у підвішеному стані, збираючи надлишки жиру в тарілку.

Відтоді пристрій Makin Bacon Dish дає змогу не лише заощадити на паперових рушниках, а й зробити улюблену страву набагато здоровішою. Нині він дуже популярний у США.

Зараз Еббі виросла й працює з дітьми з особливостями розвитку.

Посудомийна машина — електромеханічна установка для автоматичного миття посуду.

Пральна машина — електричний прилад, який використовують для прання білизни.


Нині пральні машини мають великий вибір моделей, що дає змогу обрати потрібний режим прання та віджимання для різних типів тканин. Крім того, сучасні «пралки» можуть також сушити білизну.

Пральні машини поділяють на групи за такими ознаками:

  • за типом робочого органу — активаторні, барабанні, ультразвукові;
  • за ступенем автоматизації — напівавтоматичні та автоматичні;
  • за сферою використання — побутові та промислові (для пралень);
  • за способом завантажування — з фронтальним і верхнім завантажуванням;

Пилосос (пилосмок, порохотяг, пилотяг) — пристрій, який створює розрідження повітря за допомогою повітряного компресора, завдяки чому всмоктує пил і бруд. Пилососи зазвичай використовують для очищення підлоги та килимових покриттів. Вони також поширені в майстернях, зокрема деревообробних.

Основними вузлами сучасного пилососа є електродвигун, вентилятор та очисник повітря, вмонтовані в корпус. Комплектують пилососи гофрованим шлангом із різними насадками.

Сучасні фільтри цих пристроїв здатні видаляти не лише бруд, а й дрібні частки та речовини, що спричиняють алергію.

Пилососи бувають підлогові, або горизонтальні (вони найпоширеніші) та вертикальні, ручні, ранцеві, автомобільні, пилососи-щітки та інші.

За способом утилізації пилу їх поділяють на моделі з мішком (пилозбірник), контейнером («циклон») і водяним фільтром

Зараз затребувані як великі, зокрема мийні, так і компактні («ручні») пристрої. Але особливо популярними є роботи-пилососи.

Рис. 27. Ручні пилососи (а) та роботи-пилососи (б)

Новітні досягнення науки, техніки та технології

Найзручнішим винаходом, безперечно, можна вважати самоочисний будинок винахідниці Френсіс Гейб. Споруда, що поєднує приблизно 68 механізмів для економії часу, праці та простору, робить ідею хатньої праці застарілою.

Кожну кімнату в цьому будинку устатковано пристроєм для очищення, сушіння, нагрівання, охолодження повітря.

Стіни, стелі та підлоги покрито водонепроникною речовиною. Меблі зроблено з водонепроникного складу. Ніде в будинку немає пилозбірних килимів.

Після натискання кількох кнопок струмені мильної води омивають усе приміщення. Потім повітродувка висушує всю воду, що не стекла похилою підлогою в каналізацію. Раковина, душ, туалет і ванна очищаються самі. Книжкові полиці так само самі притирають пил, а дренаж у каміні виносить попіл.

Шафа для одягу поєднує функції пральної та сушильної машин, а кухонна шафа водночас є посудомийною машиною.

Такий будинок привабливий не лише для тих, хто перевантажений роботою, а й для осіб з інвалідністю та людей похилого віку.

Від середини XX ст., коли дорогі важкі метали та сплави замінили пластмасою, заводи-виробники побутової техніки перейшли на більш високотехнологічний рівень виробництва. Це дало змогу значною мірою зменшити вартість виробів. І, як підсумок, придбати побутову техніку вже міг будь-хто охочий.

Наступним завданням виробників домашньої техніки стало розширення вже готової колекції виробів. І тоді, після холодильників та пральних машин, масове поширення отримали водонагрівачі, кондиціонери тощо. Завдяки побутовій техніці процеси приготування їжі, прання білизни та прибирання істотно скоротилися в часі, що дозволило багатьом людям більше відпочивати й радіти життю.

Рис. 28. Дизайн великої кухонної техніки в етнічному (італійському) стилі, розроблений Dolce & Gabbana (колекція 2018 р.)

Сучасні духові шафи вміють самі вимірювати та регулювати температуру. А мультифункціональні духовки об'єднують у собі кілька приладів. Наприклад, духовка + пароварка або мікрохвильовка, духовка + вакуумне відділення для маринування.

Очищувачі повітря нині здатні зволожувати його, фільтрувати від бактерій і вірусів чи дезінфікувати, обробляти ультрафіолетовим промінням тощо. І всім цим можна керувати за допомогою програми або невеликого пульту.

Пилососи в сьогоденні дедалі частіше є легкими, бездротовими, а також поєднують свою роботу з вологим прибиранням.

Деякі сучасні пральні машини самі визначають кількість мийного засобу та здійснюють знезараження й ароматизацію білизни навіть у разі прання за низьких температур.

Поза сумнівом, створення звичайної та вбудованої побутової техніки є одним із головних досягнень людини за минулі століття.

Загальні правила безпеки щодо користування електричними побутовими приладами

1. Завжди слід розміщувати прилад на рівній горизонтальній поверхні.

2. Під час чищення й догляду техніку має бути вимкнено та від’єднано від електромережі.

3. Усі кнопки та ручки потрібно використовувати лише за призначенням.

4. Заборонено користуватися несправними електроприладами. Якщо через механічну дію, перегрівання тощо ізоляцію пошкоджено, можна отримати удар електричним струмом. У жодному разі не слід торкатися оголеного дроту, що перебуває під напругою, і використовувати пошкоджені вилки, розетки та вимикачі.

5. Усе пошкоджене обладнання має бути виведено з роботи, а потім відремонтовано або утилізовано.

6. Поводитися з електроустаткуванням необхідно якомога акуратніше. Не можна розбирати електроприлади, підключені до мережі. Також потрібно бути обережним зі шнуром електроживлення, не допускаючи його скручування, згинання, натягу та нагрівання.

7. Не слід вмикати електроприлади надовго. Багато з них призначено лише для нетривалої роботи, і збільшення часу користування може призвести до поломки.

8. Необхідно обмежити доступ маленьких дітей до електроприладів і пояснити їм можливу небезпеку.

III. Закріплення матеріалу.

Перевір себе та поміркуй

  • 1. Які основні властивості інтер’єру?
  • 2. З чого складається гармонійність інтер’єру житлових приміщень?
  • 3. Які існують прийоми зонування в інтер’єрі?
IV. Домашнє завдання

Користуючись інтернетом, знайдіть відповідь на запитання:

Для чого потрібні інструкції до побутових приладів?

Відповіді надсилайте на ел. адресу    irina.кеfala@gmail.com 

Не забувайте вказувати число виконаної роботи, прізвище і клас.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

6 клас 16.02.2022 Види та призначення тонколистового металу.

7 клас 05.02.2023 Технологія оздоблення виробів із деревини

7 клас 25 .09.2023 ПОНЯТТЯ ПРО ГРАФІЧНІ ЗОБРАЖЕННЯ. ЕСКІЗИ.