7 клас 27.05.2024 Прилади для пошуку проводів електромережі

 7 клас 27.05.2024

ТЕМА: Прилади для пошуку проводів електромережі

I. Актуалізація опорних знань

Чому не можна повісити шафу в будь якому місці на стіні? 

II. Вивчення нового матеріалу

       Основною підготовчою технологічною операцією кріплення є виконання в конструкційному матеріалі, з якого виготовлено, наприклад, стіну, циліндричного отвору або заглиблення. Але ж у результаті цього можна пошкодити невидиму електричну проводку, яку розміщено під штукатуркою, ДСП чи ДВП або іншим покриттям у місці кріплення. Як запобігти цьому? Як виявити місце розташування електропроводки? Для цього сконструйовані спеціальні прилади-шукачі, що можуть досить точно вказати на наявність або відсутність діючої прихованої електричної проводки в певному місці. Розглянемо загальний принцип дії таких приладів.

    Відомо, що електричні проводи, які знаходяться під напругою, створюють навколо себе електричне поле. Дія приладів для знаходження прихованої проводки ґрунтується саме на виявленні такого поля. У магазині з продажу електротоварів можна вибрати відповідний прилад, який називається тестер, трасошукач, шукач або пробник прихованої проводки. При цьому необхідно звертати увагу на безпеку, зручність у користуванні та чутливість апарату. Є прилади, які потрібно підключати до електричної мережі, проте це не завжди зручно. Найзручніший тип приладів - це ті, що «шукають» електричну проводку безконтактним способом. Для цього треба просто взяти апарат до рук і провести ним по потрібній ділянці. За допомогою звукового чи світлового сигналу, чи індикатора зі стрілкою або цифрового табло прилад повідомить про наявність електричної напруги (мал. 1).



Мал. 1. Відшукання місць розташування схованої електропроводки

    Місця розташування схованої електропроводки позначають, наприклад, крейдою або олівцем (мал. 2), на відстані не менше ніж 10 см від них можна безпечно розташовувати край виробу, що кріпиться на стіні.

Мал. 2. Намічання місць розташування схованої електропроводки

    До найпростіших у користуванні й порівняно недорогих приладів-шукачів належать прилади типу «Дятел», «BOSCH». Проте перед користуванням апаратом обов’язково необхідно ознайомитися з його інструкцією.

    Після виявлення місць розташування електропроводки та розмічання місць розміщення настінних предметів беруться до виконання монтажу кріпильних елементів. 

    Для цього промисловість випускає різноманітні шурупи, саморізи, анкери. Розглянемо особливості їх конструкцій та технології кріплення. Найпростішим з кріпильних елементів є традиційний шуруп. Це кріпильний гвинт. Їх поділяють на 3 групи: для дерева, для металу та універсальні. Під час загвинчування шурупів різьбова частина їх заглиблюється в матеріал і міцно утримується в ньому. Класичний шуруп складається з різьби, циліндричного тіла та головки (мал. 3). Тіло відіграє роль нагеля або штифта, а більш широка головка утримує виріб, що кріпиться.



Мал. 3. Частини стандартного шурупа: 1 - різьба; 2 - тіло; 3 - головка

    За конструкцією шурупи бувають із шестигранною або напівкруглою відкритою, трапецієподібною потайною, сферичною напівпотайною головками. Для вкручування їх у деревину в головках виконані прорізи у вигляді шліців — одинарних або перехресних та іншої геометричної форми (мал. 4).


Мал. 4. Види шурупів: а - з шестигранною головкою; б - з напівкруглою відкритою головкою; в - з трапецієподібною потайною головкою; г - зі сферичною напівпотайною головкою

    Для вкручування використовують викрутки зі змінними наконечниками або із суцільними плоскими чи хрестоподібними робочими кінцями (мал. 5).




Мал. 5. Змінні наконечники для викрутки (а) 
та набір плоских і хрестоподібних викруток (б)


III. Запитання для самоконтролю 

Як визначити чи є кабель в стіні?
Як перевірити чи дріт під напругою?

IV. Домашнє завдання

Прочитати матеріал уроку. Відповісти на запитання усно.

До нових зустрічей. Гарного і безпечного відпочинку.







Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

6 клас 16.02.2022 Види та призначення тонколистового металу.

7 клас 05.02.2023 Технологія оздоблення виробів із деревини

7 клас 25 .09.2023 ПОНЯТТЯ ПРО ГРАФІЧНІ ЗОБРАЖЕННЯ. ЕСКІЗИ.