5 клас 09.05.2025 (2 години)
ТЕМА: Правила здорового харчування (синхронно)
I. Актуалізація опорних знань.
Усі ми знаємо, що здоров’я легше втратити, ніж придбати. Отже, пригадаємо, що таке здоров’я?
Від яких чинників залежить здоров’я людини?
II. Вивчення нового матеріалу
Наш організм — це складний механізм, від злагодженої роботи якого залежить загальне самопочуття та настрій. Щоб повноцінно працювати, йому необхідний заряд енергії, джерелом якої є їжа. Саме вона підтримує всі важливі процеси життєдіяльності, дає змогу нашим клітинам і тканинам оновлюватися. І чим здоровіше харчування забезпечуємо, тим швидше оновлюється організм і тим довше він залишається молодим.
Правильне та збалансоване харчування - це запорука здоров’я та довголіття. Воно забезпечує високий рівень працездатності, покращує розумову діяльність, підвищує імунітет, допомагає уникати різних захворювань, підтримувати нормальну вагу. Це зовсім не означає, що потрібно сідати на жорстку дієту, обмежуючи себе майже в усьому. Зовсім ні, слід лише навчитися вміло поєднувати продукти та їхні складові (білки, жири, вуглеводи), дотримуватися правильних харчових звичок. До речі, варто і дітей змалечку привчати до основ здорового харчування. Батькам слід власним прикладом показувати, як правильно харчуватися. У дитячому меню мають переважати корисні продукти. Їжа неодмінно має бути різноманітною, щоб організм, який зростає, отримував усі необхідні поживні речовини, вітаміни, мінерали та мікроелементи. Заклавши основи правильного харчування з дитинства, можна багато в чому полегшити дитині життя, допомогти уникнути багатьох проблем зі здоров’ям у майбутньому.

1. Пийте достатньо води. У спеку, під час фізичного навантаження, після вживання багатої на білки їжі води треба пити більше.
2. Їжте повільно. Їжу слід ретельно пережовувати. Процес перетравлення починається вже в ротовій порожнині: ферменти, які виробляють слинні залози, сприяють розщепленню та початковому знезараженню їжі. Заковтування їжі без пережовування веде до надмірного вживання їжі, оскільки почуття насичення пов’язано з рецепторами ротової порожнини.
3. Менше солодкого. Цукор - це джерело пустих калорій, що не містить поживних речовин. Рекомендується відмовитися від споживання цукру та солодощів взагалі. Краще надати перевагу фруктам, ягодам і меду.
4. Обирайте здорові перекуси. Як перекус чудово смакуватимуть фрукти та сухофрукти, горіхи, натуральний йогурт без наповнювачів, а також власноруч приготовлений сандвіч із корисних інгредієнтів.
5.
6. Не забувайте рухатися. Важливе доповнення до здорового раціону - фізична активність. Якщо на спорт часу зовсім немає, то прогулянки пішки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше, позбавтеся від звички проїжджати одну-дві зупинки транспортом, будьте рухливими.
7.
8. Дотримуватися режиму харчування. Для нормальної роботи травної системи необхідно харчуватися в один і той же час. Дотримання режиму харчування забезпечує швидке перетравлювання їжі і краще її засвоєння. Сніданок. Обід. Полуденок. Вечеря. Підобідок.
9. Зменшити вживання шкідливих продуктів харчування
10 найшкідливіших продуктів харчування:
-Жувальні цукерки, «чупа-чупси»
-Чіпси, як кукурудзяні, так і картопляні
-Солодкі газовані напої
-Шоколадні батончики
-Сосиски і ковбаси
-Майонез і кетчуп
-Різні соуси і заправки
-Локшина швидкого приготування
Але чому нас так тягне їх скуштувати? Це схоже до залежності, так як у ці продукти часто додають підсилювачі смаку, одним з яких є глютамат натрію. У багатьох роботах вчених висловлена гіпотеза про «підсаджуванні» на глютамат частини населення. Інша їжа після споживання фаст-фуду вже здається несмачною. То ж візьмемо девіз життя:«Перш ніж за стіл мені сісти я подумаю, що краще їсти!»
10. Дотримуватися здорового способу життя.
III. Закріплення матеріалу
Чим має харчуватися школяр?
Що потрібно виключити з меню школяра?
Яких правил потрібно дотримуватися, щоб гарно себе почувати і добре виглядати?
Які продукти харчування відносяться до стоп продуктів?
Які харчі потрібно обов’язково включити в свій раціон?
IV. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал уроку. УСНО 👆 відповісти на запитання. Відгадати загадки, відповіді записати.


Хто бажає отримати 12 балів, знайдіть і запишіть свої 3-4 загадки про корисну їжу.Відповіді надсилайте на адресу: viktorshur28101962@gmail.com
Не забувайте вказувати прізвище, клас і число вашої роботи. Роботи без підпису перевірятися не будуть!
Коментарі
Дописати коментар