10 клас 30.11.2023 Призначення та завдання варти. Визначення варти, чатового.
10 клас 30.11.2023 ЗАХИСТ УКРАЇНИ
ТЕМА: Призначення та завдання варти. Визначення варти, чатового.
Мета: Вивчити поняття щодо вартової служби, призначення вартової служби.Хто називається чатовим?
2. Для несення вартової служби віднаряджуються варти.
Вартою називають озброєний підрозділ, віднаряджений для виконання бойового завдання з метою охорони та оборони військових об'єктів, бойових прапорів та осіб, яких тримають на гауптвахті й у дисциплінарній частині (батальйоні).
3. Варти можуть бути внутрішніми (корабельними) або гарнізонними, постійними або тимчасовими.
4. У внутрішні (корабельні) варти для охорони та оборони об'єктів призначаються військовослужбовці від однієї військової частини гарнізону (корабля).
5. У гарнізонні варти для охорони та оборони об'єктів призначаються по черзі військовослужбовці двох або більше військових частин гарнізону. Гарнізонні варти призначаються, як правило, для охорони та оборони в гарнізоні військових об'єктів, які не мають своїх підрозділів охорони.
6. До складу варт призначаються: начальник варти, вартові за кількістю постів і змін, розвідні, у разі потреби помічник начальника варти, помічник начальника варти з технічних засобів охорони або оператор з технічних засобів охорони, помічник начальника варти із служби вартових собак, водії транспортних засобів, а у варти при гауптвахті - вивідні й конвойні.
7. У варти з охорони штабів (пунктів управління) від бригади і вище, а також з охорони установ, крім перелічених осіб, можуть призначатися вартові контрольно-пропускних пунктів.
Охорона та оборона об'єктів
1. Для безпосередньої охорони та оборони об'єктів із складу варти виставляються чатові.
Чатовим називається озброєний вартовий, який виконує бойове завдання щодо охорони та оборони дорученого йому поста.
Чатовий підпорядковується начальникові варти, помічникові начальнику варти, своєму розвідному. Він є особою недоторканою.
Недоторканість чатового полягає:
- В особливій охороні Законом, його прав і особистої гідності.
- У підпорядкуванні його лише певним особам – начальникові варти, помічникові начальнику варти, своєму розвідному.
- В обов'язку всіх осіб неухильно виконувати вимоги чатового, які визначені його службою.
- У наданні йому права застосовувати зброю у випадках, визначених Статутом.
Військовослужбовець, призначений до варти, повинен твердо вивчити обов'язки згідно зі Статутом, підготувати зброю і спорядження.
Чатовий зобов’язаний:
- пильно охороняти та стійко обороняти свій пост, нічим не відволікатися, не випускати з рук зброї й нікому не віддавати її, включаючи осіб, яким він підпорядкований;
- під час виконання завдання на посту тримати зброю зарядженою, завжди готовою до застосування (при цьому патрон у патронник не досилати);
- рухаючись визначеним маршрутом, уважно оглядати підступи до поста й огорожу та доповідати через засоби зв’язку про хід несення служби у визначені табелем постів строки;
- не залишати поста, доки не буде змінено або знято;
- не допускати до поста ближче, ніж на відстань, визначену в табелі постів, та позначки на місцевості нікого, крім начальника варти, помічника начальника варти й свого розвідного та осіб, яких вони супроводжують;
- знати маршрут руху транспортних засобів варти, а також їх розпізнавальні знаки й сигнали;
- уміти застосовувати засоби пожежогасіння, які є на посту;
- викликати начальника варти у разі виявлення будь-яких неполадок в огорожі об’єкта (на посту) та за будь-якого порушення поблизу свого чи сусіднього поста;
- почувши сигнал технічних засобів охорони або гавкання вартового собаки, негайно доповісти до вартового приміщення;
- віддавати військове вітання начальникам, яким він підпорядкований, а також іншим начальникам, які прибули на пост в їх супроводі.
Чатового мають право змінити або зняти з поста лише начальник варти, помічник начальника варти й розвідний, якому підпорядкований чатовий.
У виняткових випадках зняти або змінити чатового може черговий варт в присутності командира роти звідки він призначений.
Чатовому заборонено сидіти, притулятися до чого-небудь, спати, курити, розмовляти, їсти, пити, читати, писати, справляти природні потреби, передавати й приймати будь-які предмети, досилати без потреби патрон у патронник, заходити у зону роботи технічних засобів охорони.
Чатовий повинен відповідати на запитання лише начальника варти, його помічника, свого розвідного й осіб, які прибули з ними для перевірки.
Питання для закріплення знань:
1.На пост прибув командир частини з командиром дивізіону і наказує Вам залишити пост та слідувати за ними. Ваше рішення?
2.Ваш розвідний сержант Дерев’янко. Зміну Вам привів сержант Гапоненко. Ваше рішення?
3.Ви стоїте вдень на посту і бачите як до Вас на пост рухаються дві людини, вони підходять до межі поста, вказаного в табелі постам. Ваше рішення?
4.Ви бачите як на територію поста вітром занесло іскру від трактора, що проходив, і загорілася трава біля вартового гриба. Ваше рішення?
IV. Домашнє завдання
Самостійно відпрацювати та закріпити викладений матеріал.
Коментарі
Дописати коментар