11 кл. 06.12.2023 Несення внутрішньої служби поза межами місць постійної дислокації підрозділів, військових частин

 

11 кл. 06.12.2023 Захист України

ТЕМА: Несення внутрішньої служби поза межами місць постійної дислокації підрозділів, військових частин

I. Вивчення нового матеріалу

Розташування особового складу поза місцями постійної дислокації називають польовим, хоч підрозділи можуть розміщуватися: у таборі (поза населеним пунктом) або в навчальних центрах, у населеному пункті (поквартирно та в адміністративних приміщеннях), змішано (у населеному пункті та таборі). Окремо — у військових спорудах, на позиціях (вогневих рубіжах, командних пунктах, комунікаційних вузлах).

Військова частина та її підрозділи розташовуються на полігоні в приміщеннях або наметних таборах. Якщо кілька військових частин або підрозділів різних з'єднань (військових частин) об'єднуються в один табір, територія й приміщення між ними розподіляються наказом старшого командира (начальника) або начальника табірного збору.

        Штаби, медичні пункти, майстерні, склади, служби тилу розташовують в приміщеннях. Озброєння і військову техніку в польових парках розміщують у сховищах і під навісами, а у разі їх відсутності закривають чохлами або брезентом. Межі полігону (табору), за які особовому складові виходити заборонено, оголошують у наказі по частині.

Для несення внутрішньої служби у частині призначають добовий наряд згідно зі Статутом внутрішньої служби ЗСУ. Розвід проводять у визначений командиром військової частини час, попереду передньої лінійки, фронтом до поля, навпроти середини табору.

Військовослужбовці, призначені до складу добового наряду на відповідну добу, під час несення вартової та внутрішньої служби виконують свої обов'язки відповідно до вимог Статуту внутрішньої служби ЗСУ і Статуту гарнізонної та вартової служб ЗСУ .

У роті призначають 3 зміни днювальних: перша чергова зміна несе службу на передній лінійці біля постового грибка; друга охороняє приміщення, зброю; третя відпочиває. Днювальні роти виконують обов'язки згідно із статтею 314-ою Статуту внутрішньої служби ЗСУ. Крім того, днювальні зобов'язані подавати голосом команди військовослужбовцям, які перебувають у наметах, і днювальним рот, розташованих поруч. Чергових викликають на лінію за наказом чергового військової частини (табірного збору) днювальними, які передають команду «Чергові, на лінію». За викликом чергових на лінію вони стають обличчям до поля: чергові рот, крім лівофлангових, розміщуються на правих флангах за крок перед черговим днювальним, черговий лівофлангової роти батальйону — на лівому фланзі.

Після сигналу «Відбій» до сигналу «Підйом» команда для виклику чергових на лінію не подається. Для ранкового огляду й вечірньої перевірки головні сержанти рот шикують підрозділи на передніх або бокових лінійках. За негоди розпорядженням чергового частини перевірку дозволяється проводити в наметах.

У таборах особовий склад не захищений від несприятливого впливу погодних чинників. Улітку в наметах доволі спекотно, у них накопичується вологість. Тому за сприятливої погоди вдень і теплими ночами за розпорядженням чергового військової частини (табірного збору) днювальні піднімають поли наметів для провітрювання. За сухої погоди табірні лінійки, дороги і доріжки між наметами поливають водою. Днювальні мають стежити, щоб природні потреби військовослужбовці задовольняли у визначеному для цього місці і присипати їх після масового випорожнення п'ятисантиметровим шаром землі.



    Сміття днювальні відносять в для його збору місця. Сміття збирають і щоденно вивозять у місця, погоджені з органами санітарного нагляду і віддалені від меж розташування військової частини не менше ніж на 3 км, з урахуванням напрямку вітру.

Узимку для підтримання потрібної температури в наметах має бути встановлено постійне чергування бійців для своєчасного закидання палива в польові пічки, так як у разі призупинення опалення температура в них за 15 хв. урівноважується із зовнішньою.

II. Питання для закріплення нового матеріалу.

1. Де можуть розміщуватися підрозділи та частини поза межами місць постійної дислокації?
2. У чому розташовуються військова частина та її підрозділи на полігоні?
3. Що призначають для несення внутрішньої служби у військовій частині на полігоні?
4. Скільки змін днювальних призначають у роті?
5. Які обов’язки добового наряду?

III. Домашнє завдання

Опрацювати теоретичний матеріал.

ВІРИМО В ЗСУ!!!!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

6 клас 16.02.2022 Види та призначення тонколистового металу.

7 клас 05.02.2023 Технологія оздоблення виробів із деревини

7 клас 25 .09.2023 ПОНЯТТЯ ПРО ГРАФІЧНІ ЗОБРАЖЕННЯ. ЕСКІЗИ.